FPAB30BH60
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
FPAB30BH60
Mfr.Part # : FPAB30BH60
Manufacturer : Fairchild Semiconductor
Description : AC MOTOR CONTROLLER, 30A, HYBRID
Stock : 17835
Product Category : Power Driver Modules
Configuration : 1 Phase
Current : 25 A
Mounting Type : Through Hole
Product Status : Active
Type : IGBT
Voltage : 600 V