DMS935E10R
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
DMS935E10R
  • 1
Mfr.Part # : DMS935E10R
Manufacturer : Panasonic
Description : TRANS ARRAY NPN/CCD SSMINI6
Stock : 35000
Product Category : Transistors - Special Purpose
Applications : CCD Output Circuits
Current Rating (Amps) : 50mA NPN, 10mA N-Channel
Mounting Type : Surface Mount
Package / Case : SOT-563, SOT-666
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package : SSMini6-F3-B
Transistor Type : NPN, N-Channel
Voltage - Rated : 20V NPN, 40V N-Channel