ERZ-E11A102
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ERZ-E11A102
  • 1
Mega Source # : MEGA-ERZ-E11A102
Manufacturer : Panasonic
Packaging : Bulk
Description : VARISTOR 1000V 5KA DISC 13MM
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Varistor Voltage (Typ) : 1kV
Varistor Voltage (Min) : 900V
Varistor Voltage (Max) : 1.1kV
Series : ZNR®
Package / Case : Disc 13mm
Other Names : ERZE11A102
P16697
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits : 1
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Maximum DC Volts : 825V
Maximum AC Volts : 625V
Manufacturer Standard Lead Time : 18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Energy : 280J
Detailed Description : 1kV 5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 13mm
Current - Surge : 5kA
Capacitance @ Frequency : 220pF @ 1kHz